Rybnik Blues Festival

Uczestnicy

KONKURS - EDYCJA 2017

 

 

ZESPOŁY KONKURSOWE 2017

AP Blues z Kielc

Black Pin z Wodzisławia Śląskiego

The Louders z Głogowa Małopolskiego

BlackJob z Wieliczki

Björnson & Klausfunkel z Rybnika

Znaki Czasu z Rybnika

 

 

AP Blues

Formację tworzy ekipa starych, dobrych znajomych w nowej bluesowej formie estradowej. Czterej panowie z Kielc są dawno dorosłymi muzykami :

Piotr Pala - gitara, wokal,

Łukasz Adamski - gitara,

Maciej Jóźwik - bas, 

Krzysztof Feldman- perkusja.

Grają swoje utwory w stylu Blues'N'Roll - owym.

AP BLUES

Powstał jesienią 2015 roku w Kielcach. W swojej, krótkiej karierze zawojował wiele ciekawych imprez i miejsc.

Imielin Blues Festival - III miejsce (ogólnopolskie)

Galicja Blues Festival - Krosno

Fantazja Ćmińsk

Wzięli udział w wielu dobrych inicjatywach w Kielcach:

4 edycja Kielce ROCKują - skąd pochodzi ich płyta live

Bluesomania - PŚT Pałacyk Zielińskiego

Festiwal Scyzoryki 2016 - Rynek Kielce

Irish Pub Shoemaker Kielce

10-lecie Bazy Zbożowej - Kotłownia

Pizzeria Kadzielnia

Antologia Nowego Rocka - kwiecień 2016 

 

Black Pin

Zespół istnieje dopiero pół roku i pracuje nad własnym materiałem na płytę. Jego członkowie grali i grają w takich zespołach jak Vacat, Dreams  Consesions, Mr Blues, Irek Dziedzic Blues Projekt czy Vitamins. Występowali na scenach Jarocin, Chodzież, Węgorzewo. Laureat festiwalu Wielki Ogień.

The Louders 

Zespół powstał w 2014 roku, założony przez braci Krzyśka i Adama Pasieków. Początkowo jako dwuosobowy skład, bas, gitara oraz sekcja perkusyjna pod nogami gitarzysty powstawała mieszanka bluesa i rocka zakorzenionego w latach 60 i 70. W 2016 dołączył perkusista Wiktor by wzbogacić brzmienia grupy energiczną perkusją. Oryginalna muzyka wyłącznie własnego autorstwa grana z serca daje uśmiech wielu słuchaczom dobrego bluesa i rocka. Laureaci festiwalu blusowego "Blusowo pod Poznaniem" oraz "Juwenali Rzeszowkich".

BlackJob 

To pięcioosobowa formacja muzyków zainspirowanych amerykańską i brytyjską muzyką bluesrockową. Zespół powstał w marcu 2015 roku z inicjatywy gitarzysty Jana Nikodemowicza. W kwietniu 2016 roku Black Job został finalistą siódmej edycji Megafonu, konkursu organizowanego przez Radio Kraków. Wtedy również po raz pierwszy muzyka zespołu popłynęła na falach eteru. We wrześniu tego samego roku grupa wystąpiła w Krośnie na Galicja Blues Festival, zdobywając Nagrodę Publiczności. W październiku zespół zagrał w katowickim "Spodku" na Małej Scenie jako finalista konkursu organizowanego w ramach prestiżowego festiwalu bluesowego Rawa Blues Festival. W listopadzie zespół zdobył drugie miejsce na przeglądzie zespołów bluesowych Imielin Blues Festival. Pod koniec ubiegłego roku Black Job nagrał swoją pierwszą krótkometrażową płytę z autorskim materiałem pt. "Dreszcze". Płyta otrzymała pozytywne recenzje branżowej prasy muzycznej (np.: w kwartalniku 'Twój Blues'), a utwory z niej są z uznaniem przedstawiane w audycjach radiowych m. in. w Polskim Radio program 3 w audycjach 'W Tonacji Trójki' Wojciecha Manna oraz 'Mini Max' Piotra Kaczkowskiego. Obecnie formacja koncentruje się na promocji własnych utworów, ale w repertuarze posiada również bluesowe standardy oraz utwory znanych wykonawców bluesowych. Muzykę zespołu cechuje nieprzeciętna energia i radość płynąca ze wspólnego grania. W czasie koncertów od razu daje się zauważyć iskrzącą pomiędzy muzykami "chemię". Wielkim atutem zespołu jest charyzmatyczna wokalistka szczycąca się mocnym głosem o nietuzinkowej barwie.

Strona: www.blackjob.pl

Facebook: https://www.facebook.com/BlackJobPoland/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCM1Uk9epo5vByry-K_yR5HQ

 

Link do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=sXyCw1oGQbg

Link do fragmentu z występu na festiwalu Galicja Blues Festival: https://www.youtube.com/watch?v=dntgLpJngHY

Björnson & Klausfunkel

Dwójka starych przyjaciół spod znaku Eskulapa. Nie grają coverów S&G, za to ma całkiem sporo własnego materiału. Ich  styl, kształtujący się nieprzerwanie od 7 lat to rockowo-folkowo-jazzowe ballady z lirycznym zacięciem i niekonwencjonalnymi partiami gitarowymi osadzonymi w bluesie. Aktywnie reagujemy na rzeczywistość. Proza życia młodych ludzi, którzy podjęli studia medyczne jest wyraźnie akcentowana. Kochają grać - to lek na prawie wszystko.

 

Znaki Czasu

To zespół pochodzący z miasta Rybnik, który powstał z miłości do bluesa na początku 2014 roku z inicjatywy gitarzysty Włodzimierza Karasia. Po kilku zmianach personalnych, w marcu 2016 roku zebraliśmy pełny skład który nas połączył jedną wielką miłością do bluesa.Tworzymy własne utwory a inspiracje czerpiemy z takich muzyków jak Joe Bonamassa, BB.King, Stevie Ray Vaughan oraz wielu, wielu innych. W sierpniu 2016 zakwalifikowaliśmy się do finałowej ósemki festiwalu Blues nad Bobrem, nieco później, bo już w październiku tego samego roku zdobyliśmy II-gie miejsce na 12 Rybnikckim Blues Festiwalu. Pomimo tak krótkiego okresu istnienia zespołu zagraliśmy kilka koncertów. Siedzibą zespołu jest budynek Fundacji EDF Rybnik. Muzyka jaką gramy to przede wszystkim blues-rock, choć nie ograniczamy się stricte tym nurtem i korzystamy z rozwiązań zaczerpniętych z różnych gatunków.

KONKURS - EDYCJA 2016

TU PREZENTUJEMY ZGŁOSZONE ZESPOŁY KONKURSOWE - O KWALIFIKACJI DO II ETAPU CZYTAJ W DZIALE KONKURS!

Side Effect

Początki zespołu sięgają końca 2011r, kiedy to Kornel z Mariuszem postanawiają stworzyć coś w rodzaju kapeli, wówczas kojarzącej się nam bardziej ze wspólnego tworzenia i obgrywania utworów niż z formacją rockową w pełnym tego słowa brzmieniu. Z czasem ustalił się pełen skład i zespół przyjął nazwę Side Effect wynoszącą się od singla o tym samym tytule. Skład jednak na przestrzeni paru lat ulegał ciągłym zmianom, jednak zawsze opierał się na damskim wokalu, 2 gitarach elektrycznych, gitarze basowej i perkusji. Obecnie formację tworzą: Agnieszka Mazurowska, Mariusz Sarota, Szymon Palenga, Alfred Pietrzykowski i Kornel Lukaszczyk.

Stanowimy hybrydę różnorodnych postaci, odmiennych charakterów i różnic wiekowych. Dodajmy do tego przyjaźń i pasję do muzyki. Efektem połączenia tych składników jest nasz odmienny, niepowtarzalny i własny styl.
Trudno od razu powiedzieć co gramy. Jest trochę rocka, trochę bluesa, elementy rocka progresywnego przeplatają się z melancholią żeby po chwili znowu wybuchnąć ostrzejszym brzmieniem i potem pląsać w wyciszeniach przeplatanych klasycznym metalem? W naszej muzyce staramy się przekazać nadzieję, marzenia, radość, a także niepewność i strach. Razem to wszystko jest spięte w całość i puszczone w określonej formie w przestrzeń jako "efekt uboczny" wspólnego obcowania nad pięknem dźwięku. Graliśmy na kilku imprezach miejskich organizowanych przez Urząd Miasta Ruda Śląska, koncerty plenerowe w pubie Druid w Rudzie Śląskiej, Pub “Pod Ziemią” w Krakowie, Zakończenie Sezonu Motocyklowego w Zamku Chudów.

Pola Chobot & Adam Baran

Mili, młodzi ludzie, becnie związani z Wrocławiem. Mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny inspirowany bluesem. Łączą surowość z prostą melodią oraz improwizowanym transem zapętlonych gitar.
Pola Chobot - wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Muzyczny samouk. W pisaniu piosenek posługuje się pianinem. Współtworzy wrocławski zespół Jabłonka, grający polski trip hop i muzykę alternatywną. Studentka filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Wcześniej nagrywała i koncertowała z Pola Royd i Moqha. Pośród największych inspiracji wymienia Bjork, Beth Gibbons, Amy Winehouse i Ellę Fitzgerald. Lubi podróżować komunikacja miejską.
Adam Baran - gitarzysta, autor muzyki. Student Akademii Muzycznej w Katowicach. Współtworzy zespół Jabłonka, grający trip-hop z polskimi tekstami oraz duet Pola Chobot & Adam Baran tworzący bluesowo-transowe kompozycje.
Laureat nagrody Urbanator, przyznawanej przez Michała Urbaniaka (Urbanator Days 2012), wybrany najlepszym gitarzystą Festiwalu Blues nad Bobrem 2016. Zaczynał w zespole Pola Royd oraz Big Bandzie kierowanym przez Marcina Pospieszalskiego. Posługuje się ambientową przestrzenią, looperem, perkusyjnym stompboxem oraz starym Gibsonem. Jego muzyczne fascynacje i wpływy to klasyka jazzu (M. Davis, W. Montgomery), dokonania artystów wytwórni ECM (T. Stańko, J. Bro), korzenny blues Delty (Skip James, Muddy Waters), The Edge(U2) oraz Radiohead. Jest zapalonym szachistą oraz numizmatykiem.
Osiągnięcia: Nagroda za najlepsze wykonanie utworu Tadeusza Nalepy na festiwalu Blues nad Bobrem (2016), Nagroda dla najlepszego gitarzysty festiwalu Blues nad Bobrem (2016), Pierwsza nagroda festiwalu „Puławskie lato bluesowe” (2016)

INTO DAY

Jesteśmy czteroosobowym składem, który zawiązał się na początku 2016 roku w Krakowie. Gramy głównie autorskie piosenki z pogranicza ballady/bluesa/rocka. Nasz zespół powstał na bazie akustycznego duetu Marzena Nabagło & Adam Centnar, który od ponad roku intensywnie rozwija się i prezentuje swoje autorskie utwory w wielu krakowskich klubach, poza Krakowem, a także na festiwalach m.in.: Galicja Blues Festival, Bies Czad Blues, czego efektem jest wydana w tym roku debiutancka płyta EP "Carpe Diem" z autorskimi, polskimi piosenkami. Z zespołem zagraliśmy już kilka koncertów w Krakowie (wcześniej pod nazwą "Elephant Residents"), a także na festiwalach podczas tegorocznych edycji: Suwałki Blues Festival, Bies Czad Blues oraz BLusowo, na którym nasza wokalistka i basista otrzymali wyróżnienia. W muzyce poszukujemy własnego stylu, wszyscy mamy spore doświadczenie sceniczne, muzyka to nasza pasja, mamy energię, zapał i wierzymy, że najlepsze dopiero przed nami! ;)

IMMUNITET
Blues-rockowa grupa założona w 2007 roku przez Łukasza Borkowskiego i Maćka Sajura. Po wielu zmianach personalnych w roku 2014 wyklarował się obecny skład. W repertuarze zespołu można znaleźć utwory autorskie, a także cenione standardy polskiego i światowego bluesa. Muzyka autorska grupy to w szczególności mieszanka rocka i funky, w dużej mierze oparta na bluesie. Cenną inspiracją dla zespołu są wielcy wykonawcy polscy jak i zagraniczni, m.in.: Tadeusz Nalepa, B.B.King, Eric Clapton, Stevie Ray Vaughan, Rolling Stones. Do tej pory IMMUNITET uczestniczył w ogólnopolskim festiwalu „Młode talenty”, który odbywał się w Bydgoszczy w 2008 roku. Trzy lata później, w 2011 roku grupa dotarła do finału kieleckiego konkursu „Muzyczne Scyzoryki”. W marcu 2015 roku zespół wystąpił w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów. Koncert był transmitowany na antenie. W lipcu 2016 roku zespół wziął udział w festiwalu bluesowym „Kraśnik Blues Meeting” w Kraśniku. Grupa ma za sobą liczne koncerty klubowe jak i plenerowe, oraz supporty przed gwiazdami polskiej sceny, m.in. TSA, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. W 2016r. Nakładem Polskiego Radia Rzeszów wydana została płyta "Tadeusz Nalepa ...w hołdzie dla Mistrza!", na której można usłyszeć IMMUNITET w koncertowej wersji utworu Tadeusza Nalepy. Obecnie zespół koncertuje promując swoją twórczość i przygotowuje się do nagrania płyty.

NATIVE
Sześcioosobowa grupa muzyków zainspirowanych zarówno funkiem lat 70-tych, jak i jazzem, bluesem czy soulem. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Krzysztofa Piłacika (gitara) i Tomka Bakalarza (bas). W obecnym składzie grają od wiosny 2014 roku konsekwentnie rozwijając swój autorski materiał oraz biorąc udział w licznych koncertach i festiwalach. Inspiracją dla muzyków są tacy artyści tacy jak Isaac Hayes, Curtis Mayfield, czy Santana, ale nie pogardzą także muzyką Eryki Badu czy Jimiego Hendrixa. Teksty utworów są głównie w języku polskim, co ciekawie kontrastuje z czarnym charakterem muzyki. 

Skład:

Sabina Krauze - wokal
Tomasz Bakalarz - bas
Adam Kondraciuk - piano
Krzysztof "Zbyszu" Piłacik - gitara
Piotr Świtlicki - congi, bongosy, przeszkadzajki
Sławomir Zięba - perkusja

ZNAKI CZASU
Zespół powstał w Rybniku na początku 2014 roku z inicjatywy gitarzysty  Włodka. Po kilku zmianach, w marcu 2016 roku zebraliśmy pełny skład.Siedzibą zespołu jest budynek fundacji EDFw Rybniku gdzie odbywają się próby zespołu. Tworzymy własne utwory, jednak w repertuarze mamy również parę coverów. Muzyka jaką gramy to przede wszystkim blues i rock, czyli oldschoolowe brzmienia które łączą pokolenia.

zamknij